Zimní zahrady

Zimní zahrada se pro Vás může stát další obytnou plochou, může přímo navazovat na dům či naopak může vyčnívat do venkovní zahrady. Umožní Vám tak nafouknout stávající obytný prostor a zároveň se přiblížit trochu více okolní přírodě, nebo si jen vychutnat pocit otevřeného prosvětleného prostoru, který Vás ani ve městě nesvazuje striktně neprůhlednými a neprostupnými stěnami.

Tendence zvětšování obytné prostory tímto způsobem k nám přišla z Anglie, kde byly zimní zahrady budovány již od poloviny 17. století. V té době bylo jejich primárním účelem pěstování rostlin. V dnešní době se samozřejmě konstrukční technika zimních zahrad posunula kupředu. Jsou již plně izolovány, nemůže se tedy do obytných prostor dostat vlhkost a naopak ven neuniká teplo. K tomuto účelu užívá firma Okna Macek s.r.o. speciální izolační skla – sklo jednoduché, dvojsklo nebo bezpečnostní sklo do tloušťky 26 mm. Tyto skla chrání jak před zimních chladem, tak i před letním parnem, přičemž zároveň tvoří i přirozenou bariéru proti hluku zvenčí.

Firma Okna Macek nabízí několik variant zimních zahrad. Základním typem je klasická zimní zahrada, která je přistavena ke stěně domu. Tak zvaná Viktoriánská záhrada již vyčnívá do volného prostoru před domem, a tedy prodlužuje obytný prostor mnohem více. Můžete si také vybrat takový konstrukční styl, který poskytuje jeho uživateli co nejvíce světla, protože vrchní část zimní zahrady je stupňovitě konstruovaná.

Jako ideální typ zimní zahrady do omezeného prostoru doporučuje Okna Macek s.r.o. rohovou konstrukci opírající se o dvě stěny domu. Ovšem tvar Vaší zimní zahrady může nabývat i jiných forem; a to díky kombinaci sedlové střechy, která formuje zahradu do vějíře.

Zimní zahrady firmy Okna Macek s.r.o. zaručují maximální životnost, jsou spojkou mezi volností přírody a okolí Vašeho doma a pohodlí domova. Můžete si vybrat z množství druhů otevíracích – větracích systémů, jenž umožní příjemné posezení i v těch parnějších dnech.

Údržba zimních zahrad je velmi jednoduchá, stačí skleněné výplně a rámy omýt vodou se saponátem. Nosné části jsou vyrobeny z vytlačovaných profilů z PVC, které jsou zesíleny ještě kovovými pozinkovanými výztuhami.

Příspěvek byl publikován v rubrice Novinky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.