Žaluzie

Žaluzie můžeme rozdělit na 3 základní typy: horizontální, vertikální a venkovní.

Horizontální hliníkové žaluzie, které vám může vyrobit firma Aleš Krůza, jsou ideální pro zastínění oken a k tomu mají i termoregulační schopnosti. Chrání též vaše soukromí. Žaluzie si vyberete z velkého počtu barev a designů, přizpůsobí se také atypickému tvaru okna. Ovládání žaluzií je velice snadné, údržba znamená jen setřít prach.

Nejběžnější žaluzie do plastových a euro oken je typ Morava Isso. Ovládání řetízkem, provedení nerezavějící. Pro velké prosklené plochy se hodí bílé či hnědé meziskelní žaluzie. Jejich profil je pozinkovaný plech. Firma nabízí též interiérové žaluzie.

Dalším produktem firmy Aleš Krůza jsou vertikální žaluzie, které jsou ideální pro velké prosklené plochy nebo jako předělení velkých místností v kancelářích a bytech, rovněž do proskleného vstupu na terasu. Kromě zastínění pokoje jsou žaluzie jeho moderním doplňkem. Vertikální žaluzie je možno stahovat na obě strany, doprostřed nebo jako oponu. Za příplatek můžete mít i žaluzie s vlastním motorkem. Při instalaci vertikálních žaluzií například na atypická plastová okna lze jejich konzoly uchytit na stěnu nebo strop. Šířka lamel 127 nebo 89mm. Velký výběr barev a designů, lamely mohou být i látkové a plastové.

Třetím základním typem jsou žaluzie venkovní. Kromě průmyslových budov se mohou uplatnit i na oknech kanceláří a rodinných domů. Mají lepší termoregulační schopnosti než žaluzie vnitřní. Jejich ovládání je stejně jednoduché, může být i motorem. Hliníkové lamely chrání dům před povětrnostními vlivy. Barva a design se volí podle fasády. Občas setřete prach a nečistoty. Tyto žaluzie zvýrazní vzhled vašeho domu.

Příspěvek byl publikován v rubrice Novinky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.