Plastová okna

V současnosti již plastová okna postupně ale jistě vytlačují okna dřevěná. Jejich oblíbenost stoupá díky jejich praktičnosti a dobrým užitným vlastnostem.

Plastová okna mají oproti svým dřevěným předchůdcům mnoho výhod. Jako hlavní lze jmenovat šetření tepelné energie, což výrazně snižuje náklady na vytápění. Další jejich předností je též velmi dobrá zvuková izolace. Všechny tyto bezesporu kladné vlastnosti mají plastová oknafirmy Okna Macek, s.r.o. Tato firma působící na našem trhu již 15 let se specializuje nejen na výrobu ale i na montáž plastových oken (dále i dveří, zimních zahrad, či hliníkových oken, žaluzií, teras a zateplení).

Okna Macek, s.r.o. nabízí škálu barevných provedení oken, stejně jako jejich vzorů, čímž docílíte přirozeného splynutí oken s interiérem i fasádou vašeho domu. Možné je také si zvolit rozměry oken a jejich tvar. DáleOkna Macek nabízí dva základní typy systémů plastových oken. Přímo na jejich stránkách najdete stránku s názvem plastová okna ceník, zde se můžete podívat kolik by stála vaše poptávka.

Pro pětikomorový systém Zendow je příznačný jeho elegantní vzhled, který spojuje interiér Vašeho domova s exteriérem, ovšem zároveňzabraňuje vniknutí hluku z vnějšku. Velmi důležitý je tedy pro tento typplastových oken jejich dizajn, který nenásilnou formou doplňuje ráz Vašeho domov. Vzhled okna je stejně esteticky hodnotný jak zvenku ta i zevnitř.

Druhým typem je šestikomorový systém Prestige, který má větší hloubku 76 mm a šest komor. Jsou zde spojeny nejnovější poznatky okenní techniky s moderním designem. Plastová okna jsou vyrobena z PVC, který má stabilizovaný tvrdý charakter. Což naznačuje, že tyto plastová okna mají při stálé kvalitě velmi dlouhou životnost. Jsou též šetrná k životnímu prostředí; a to z toho důvodu, že díky svým izolačním vlastnostem šetří energii na vytápění.

I samotná údržba plastových oken je jednodušší než u oken klasických. Velmi snadno je lze lehce očistit běžnými prostředky, nebo přímo prostředky určenými pro plastová okna. Při omývání byste se měli vyhnout drátěnkám i jiným hrubým čisticím prostředkům. Obecně ale platí, že okna plastová díky technice své výroby nepodléhají času a zaručují tak svou dlouhou životnost.

Příspěvek byl publikován v rubrice Novinky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.