Hliníková okna od f. Okna Macek

Hliníková okna mají univerzální využití, nalezneme je u  průmyslových budov, u kancelářských  prostor stejně jako i u rodinných domků, zimní zahrady, či jen zastřešení vchodů, prosklená zádveří a závětří nebo světlíky. Hliníková okna a zejména vchodové dveře si získali mezi zákazníky velkou oblibu pro svůj reprezentativní design, prakticky neomezenou životnost profilů, vynikající pevnost a tvarovou stálost.

Společnost Okna Macek, Vám ve své nabídce může ukázat možnosti zajímavého řešení. V nabízených odkazech pod sekcí „Hliníková okna“ naleznete informace o jednotlivých profilem dle stavebních hloubek a informace o možnosti jejich použití. Odborní poradci společnosti Okna Macek Vám rádi, ochotně a profesionálně poradí s výběrem. Okna Macek patří mezi přední výrobce na plastová okna a otvorové výplně všeobecně.

Hliníková okna se vyrábějí z protlačovaných profilů s přerušovaným tepelným mostem, kterého se dosahuje vkládáním plastových vložek. Jednotlivé typy různých konstrukcí mohou splňovat zvláštní požadavky, jako jsou například vysoké akustické útlumové vlastnosti nebo okna zajišťují objekt proti vloupání nebo mohou být odolná proti průstřelu.

Profily bez přerušeného tepelného mostu (tzv. „studené profily“ – mají své využití především v interiérech), s přerušeným tepelným mostem – dvě části hliníkového profilu jsou mezi sebou propojeny plastovými vložkami, které zamezují pronikání chladu z venkovní části rámu okna na vnitřní. Hliníková okna jsou tak velice úsporné. Jedná se o tzv. „teplé profily“, které se používají tam, kde jsou prostory částečně vytápěné např. vstupy do budov a domů. Profily s přerušeným tepelným mostem, kde je navíc v tomto místě do dutiny profilu přidána tepelná izolace jsou používány pro všechny vytápěné prostory jako jsou byty, domy, kanceláře atd., kde je potřeba co největší tepelné úspory.

Z důvodu zajištění odolnosti všech doplňkových a kotevních prvků, které jsou vyrobeny z oceli, je nutno provést antikorozní úpravu. Konstrukce oken z hliníkových profilů se vyznačují především nenáročnou údržbou  (bez nutnosti obnovy nátěru), vysokou výrobní přesností.

Volba hliníkových oken a dveří je známkou dobrého vkusu majitele nemovitosti a v naší zemi má již svou tradici. Svým vkusným a zajímavým designem oživí vzhled každé stavby, přidají jí na výjimečnosti, praktičnosti a spokojenosti jejího majitele.

Příspěvek byl publikován v rubrice Novinky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.